Platforma powstała by połączyć ze sobą twórców kursów online, szkoleń, webinarów, ebook’ów z osobami zainteresowanymi rozwojem osobistym i zawodowym. Rynek edukacji zdalnej rozwija się w astronomicznym tempie i wg wszelkich analiz będzie rósł przez wiele najbliższych lat. Powstaną nowe formy i metody nauki, które zaspokoją potrzeby i rozwiążą problemy związane z tą formą edukacji. Telestudent już dzisiaj odpowiada na wiele wyzwań związanych z organizacją procesu nauczania oraz dystrybucją i marketingiem ofert nauczycieli, trenerów, wykładowców i szkoleniowców. Szybki rozwój Platformy możliwy jest dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby Partnerów i Klientów oraz przeznaczaniu znacznych środków na rozbudowę zaplecza technicznego oraz marketing i reklamę.

Kim są osoby korzystające z Platformy Telestudent?

Z Platformy korzystają dwie grupy odbiorców.

  • Partnerzy, którzy na Platformie oferują swoje kursy, szkolenia, webinary oraz mogą je realizować dzięki udostępnionym narzędziom technicznym.
  • Klienci, którzy w jednym miejscu mogą znaleźć interesujące ich szkolenia i wybrać najbardziej interesujące, najbardziej dopasowane do aktualnych, indywidualnych potrzeb.

Platforma zorganizowana jest jako marketplace gdzie każdy Partner ma swój indywidualny sklep a oferty wszystkich dostępne są w jednym miejscu. Klient może kupić kilka produktów od różnych twórców jedną transakcją zakupu. To bardzo wygodne zarówno dla Klientów jak i Partnerów.
To na Telestudent spoczywa obowiązek wystawiania faktur, rozliczania płatności i dostarczenia narzędzi do realizacji kursów.

  • Partnerzy nie muszą zajmować się częścią administracyjną związaną ze sprzedażą i mogą skupić się na tworzeniu dobrych, wartościowych treści.
  • Klienci w jednym miejscu mają swoje kursy i szkolenia, z których korzystają w taki sam sposób, co zdecydowanie ułatwia proces nauki.

Jeżeli chcesz zostać Partnerem Telestudent to możesz korzystać z udostępnianych narzędzi w takim zakresie jaki jest Ci potrzebny. W zależności od stopnia zaawansowania możesz być w jednej z grup:

Nie masz jeszcze swojej strony internetowej / bloga

Jesteś początkującym twórcą, który nie zainwestował jeszcze we własną stronę internetową / bloga. Platforma zapewni Ci wszystko to co potrzebujesz by sprzedawać swoje produkty edukacyjne. Damy Ci przestrzeń do zaprezentowania oferty (sklep, landing page), zrealizujemy fizyczną sprzedaż, wystawimy faktury, zaksięgujemy płatności, zapewnimy Ci oprogramowanie niezbędne do zrealizowania kursu (Moodle) lub szkolenia (pokoje do nauki online). Dzięki platformie zrealizujesz wszystko co jest związane z procesem sprzedaży i dostarczeniem Twojej twórczości.

Jak pozyskujesz Klientów?

Prowadzisz działania w social media, budujesz społeczność wokół tematów związanych z tematyką Twoich kursów, szkoleń. Możesz stosować promocje cenowe (okresowe lub stałe), rozdawać kupony rabatowe (np. podczas webinarów), tworzyć okienka sprzedażowe (udostępniać możliwość zakupu tylko w określonych dniach / godzinach). Tworzysz listę mailingową, wysyłasz newsletter, przygotowujesz małe bezpłatne produkty – np. ebook’i, które wykorzystujesz w lejku zakupowym. Tylko od Twojej kreatywności zależy jak zwrócisz uwagę na swoje produkty. Ważne by od samego początku świadomie budować markę eksperta w danej branży.

Jak pomaga Ci Platforma Telestudent?

W ramach współpracy możesz od nas bezpłatnie dostać dostęp do „Kursu Wystąpień Publicznych” o wartości 399zł. Platforma reklamuje się w Google, na Facebook’u i Instagramie. Dodatkowo promujemy wybrane kursy i szkolenia Partnerów, którzy przygotowali landing page. Dostępnych form promocji jest wiele, jedną z nich jest np. możliwość przeprowadzenia wywiadu – więcej na ten temat dowiesz się z artykułu:


Jak Sprzedać Kurs Online?


Masz własną stronę ale nie masz wdrożonego sklepu i płatności

Zaczynasz profesjonalnie dbać o własną markę osobistą (ekspercką) – to świetnie. Własna strona internetowa to bardzo dobre narzędzie do kreowania wizerunku, prezentowania oferty ale co najważniejsze do publikowania porad, case study, opinii Klientów. Uniezależniasz się od ciągłych zmian reguł panujących w social media. Tworząc wartościowe treści i dbając o SEO masz dużą szansę na pozyskanie bezpłatnego ruchu z Google i innych wyszukiwarek internetowych. Zadbaj o to by zbierać adresy mailowe osób odwiedzających stronę (zaproponuj newsletter, rozdawaj bezpłatne poradniki w formie pdf) by móc pozostać z nimi w kontakcie, podsyłać im nowe treści oraz oferować płatne produkty. Wykorzystaj social media do skierowania Twoich potencjalnych Klientów na swojego bloga. To zdecydowanie ociepla twój wizerunek. Fizyczną sprzedaż zrealizuj przy pomocy Platformy Telestudent. Nie musisz wdrażać kosztownego oprogramowania i zajmować się rozliczeniami czy wystawianiem faktur. Również kurs czy szkolenie zrealizuj na naszej Platformie, zapewnisz swoim Klientom wygodę korzystania ze sprawdzonego, popularnego oprogramowania (Moodle, pokoje webinarowe). To są dla Ciebie konkretne oszczędności zarówno finansowe jak i czasowe.

Jak pozyskujesz Klientów?

Podobnie jak w modelu „Nie masz jeszcze swojej strony internetowej / bloga” prowadzisz działania w social media, budujesz społeczność wokół tematów związanych z tematyką Twoich kursów, szkoleń. Różnica jest taka, że ruch z Facebook’a, LinkedIn, YouTube czy Instagrama kierujesz na swoją stronę. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: by dalej wzmacniać swój wizerunek i jeszcze bardziej „ocieplać” potencjalnego Klienta przed zakupem. Dodatkowo możesz pozyskać adres email albo telefon i utrzymywać kontakt z osobami, które na razie nie zdecydowały się na zakup Twojej oferty.

Jak pomaga Ci Platforma Telestudent?

Patrz: „Nie masz jeszcze swojej strony internetowej / bloga”. Nasza rola nie różni się niczym, nadal wspieramy Ciebie w marketingu i reklamie.

Masz własną stronę / bloga / sklep / płatności ale sprzedaż nie idzie zbyt dobrze

To bardzo powszechna sytuacja, szczególnie u osób, które nie do końca rozumieją jak działa marketing, nie inwestują w reklamę, nie dostarczają wartościowych treści. Przyczyn może być wiele. Jeżeli jednak generujesz ruch na stronie, udało Ci się stworzyć społeczność w social media, masz wiernych czytelników newslettera a sprzedaże są okazjonalne to zbadaj 2 rzeczy.

  • Po pierwsze zapytaj swoich potencjalnych Klientów z jakiego powodu nie decydują się na zakup (cena, program szkolenia / kursu, jakieś inne powody).
  • Zapytaj dotychczasowych Klientów czy są zadowoleni, co jeszcze chcieliby otrzymać w ramach kursu, czy poleciliby innym Twój produkt (tak/nie – dlaczego).

Upewnij się, że Twój produkt jest potrzebny i spełnia oczekiwania grupy docelowej. Przeanalizuj dokładnie odpowiedzi, wyciągnij wnioski i zastosuj w praktyce. Popraw i uatrakcyjnij program, niech odpowiada na potrzeby kursantów w maksymalnie możliwy sposób.

Powodem niskiej sprzedaży może być jednak coś zupełnie innego. Twoje działania marketingowe są niewystarczające i zbyt mało osób wie o Twojej ofercie. Być może potrzebujesz pomocy fachowców (agencji marketingowej albo seo) w promocji swojej strony. To kosztowne ale w dłuższej perspektywie czasu powinno się zwrócić.

Rozwiązaniem jest także czynne wykorzystanie Platformy Edukacyjnej Telestudent. Sama obecność Twoich ofert na naszych stronach wspiera Twoją markę. Uzyskujesz dostęp do społeczności osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym. Dzięki temu nawet bez dodatkowej reklamy możesz pozyskać sporą ilość Klientów. To Ciebie nic nie kosztuje a możesz tylko zyskać. Jeżeli zdecydujesz się z nami współpracować to koniecznie zadbaj o to by przygotować landing page dla swoich najważniejszych produktów. Dzięki temu będziemy mogli dodać Twoje oferty do reklam na koszt Platformy. Oczywiście możesz je wykorzystywać do swoich celów i reklam własnych.

Masz wszystko co potrzeba, twój marketing świetnie działa ale chcesz więcej

Cieszę się, że jesteś w takim miejscu. Dla Platformy Telestudent również jesteś atrakcyjnym Partnerem.

Zachęcamy byś traktował nas jako alternatywne miejsce do prezentacji swoich ofert. Możesz u nas stosować wszystko to co realizujesz we własnym systemie tyle, że zyskujesz widoczność w innej grupie osób, do której być może nie dotarłbyś w żaden inny sposób. Klienci mogą porównać podobne oferty i skorzystać z tej, która im bardziej odpowiada (dlaczego nie miałaby być to Twoja?).

Stosując różne modele sprzedażowe możesz również wykorzystać naszą Platformę np. do produktów, które oferujesz w sposób ciągły, tańszych, odbiegających tematyką od głównych, najważniejszych ofert. Zyskujesz miejsce gdzie możesz je ulokować a na swoich stronach realizujesz inne strategie sprzedażowe. Takie oferty to świetny „wabik”, który możesz wykorzystać nie tylko do zarabiania (produkty mogą być nawet bezpłatne) ale też do pozyskiwania adresów email. Otrzymujesz od nas wszystkie narzędzia dostępne na Platformie, to z których skorzystasz zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb.

Czy warto całkowicie przenieść fizyczną sprzedaż i realizację kursów na Telestudent?

Oczywiście, że warto.

  • Jeżeli generujesz ogromne ilości faktur, płatności to Twoja księgowość pewnie sporo Ciebie kosztuje. Np. organizatorzy cyklicznych płatnych webinarów potrafią sprzedać nawet ponad 1000 biletów miesięcznie. Wykorzystując Platformę Telestudent do zaksięgowania mają 2 faktury miesięcznie. Brzmi dobrze?
  • Chcesz zapewnić swoim Klientom realizację kursu na Platformie Moodle, którą doskonale znają np. ze studiów? To idealne rozwiązanie. Studenci mogą korzystać z kursu za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej a Ty nie musisz się martwić jak nauczyć kursantów obsługi własnego LMS.

Możliwe Modele współpracy

Od strony formalnej współpraca z Telestudent może odbywać się na dwa sposoby.

Umowa Partnerska i pełne korzystanie z zalet marketplace.

Jest to najbardziej polecana forma współpracy gwarantująca dostęp do wszystkich udostępnianych przez nas narzędzi i umożliwiająca Twoim Klientom korzystanie z kursów w taki sam sposób jak w przypadku innych Partnerów. Sam decydujesz z jakich funkcjonalności korzystasz. Rozliczamy się na zasadach określonych w Regulaminie Platformy – wszystkie usługi otrzymujesz bezpłatnie, pobieramy prowizję od faktycznie dokonanych (opłaconych) transakcji z Klientami.

Umowa Affiliacyjna.

W niektórych przypadkach współpracujemy z Partnerami polecając ich oferty znajdujące się na stronach zewnętrznych. Indywidualnie ustalamy stawki prowizji i dostęp do narzędzi znajdujących się na Platformie. Tą formę współpracy preferujemy w przypadku dostawców produktów fizycznych takich jak: książki, kamery i sprzęt komputerowy oraz w przypadku dostawców oprogramowania i innych usług online. Z tej formy korzystają również twórcy, którzy mają własne, rozbudowane platformy e-learningowe, na których prowadzą dużo kursów czy akademii. Współpraca na zasadzie affiliacji wymaga od Partnera posiadania odpowiedniego oprogramowania, które rozlicza sprzedaż na podstawie specjalnych linków (tzw. linków partnerskich).


Chcesz zostać Partnerem Telestudent?

Skontaktuj się ze mnąuzgodnimy najlepszą formę współpracy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.