Blog Krzysztof Strymiński Consulting - dział przeznaczony na porady, informacje, relacje, zapowiedzi i case study. Znajdziesz tutaj aktualności z mojej aktywności na polu zawodowym oraz cieawostki związane ze szkoleniami, warsztatami, rozwojem osobistym.

Świąteczny marketing sensoryczny podnosi sprzedaż nawet o 30 proc.

W okresie świątecznym znacząco wzrasta korzystanie z usług marketingu sensorycznego. Marki oraz ich sklepy kreują wyjątkową atmosferę poprzez odpowiednio dobrane barwy, specjalne zapachy i aromaty oraz muzykę. Sprzedawcy coraz częściej zachęcają także klientów by wręcz brali produkty „do ręki”. Wszystko po to, aby przyciągnąć konsumenta, wydłużyć czas jego pobytu w punkcie sprzedażowym i tym samym zarobić znacznie więcej. Około 70 proc. decyzji podejmowanych przez klientów ma miejsce w punkcie handlowym-usługowym. Jeśli zostanie zastosowany tam profesjonalny marketing sensoryczny, sprzedaż może wzrosnąć nawet o 30 proc.

 

Więcej…

Projekt ustawy o ustanowieniu 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej już po pierwszym czytaniu w Sejmie

W czwartek, 10 września, na plenarnym posiedzeniu Sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o ustanowieniu 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej. Dokument, przygotowany przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej działający pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, uzyskał poparcie blisko 115 tysięcy osób, które złożyły podpisy pod stosowną petycją do Sejmu RP.

Więcej…

Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?

Przedsiębiorczość

Światowy Raport Amway na temat przedsiębiorczości. Według 70% młodego pokolenia z 38 krajów świata przedsiębiorczości można się nauczyć w szkołach podstawowych, średnich i na uniwersytetach – wynika ze Światowego Raportu Amway na temat przedsiębiorczości. Badania przeprowadzone przez Instytut GfK Group na zlecenie firmy Amway w 38 krajach świata, w tym również w Polsce, pokazują, że 80% ankietowanych należących do pokolenia Y (do 35 roku życia) ma pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości a 51% potrafi sobie wyobrazić rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Wyniki Raportu Amway będą prezentowane podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu, w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, w dniu 9 września 2015 r. w godz. 14:30-15:45 w panelu dyskusyjnym „Jak Europa może znaleźć nowe ścieżki wzrostu?“.

Więcej…

Festiwal Inspiracji i Manipulacja odczarowana

Marek Skała, Krzysztof Strymiński - Festiwal Inspiracji 2015

W dniach 27-28 sierpnia miałem przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Inspiracji 2015 organizowanym przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców SPM (Grzegorz Turniak, Jerzy Zientkowski).
Polecam to cykliczne wydarzenie wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym jak i przemawianiem.

Więcej…

Jak robi się SEO (pozycjonowanie) na YouTube?

Jak robi się SEO (pozycjonowanie) na YouTube?

Jeżeli prowadzisz działalność w internecie warto zwrózić uwagę na ruch pozyskiwany z srwisów typu YouTube. Video wypiera obraz statyczny – przekonują marketingowcy, badający zaangażowanie Internautów w obcowanie z różnego rodzaju treściami w Sieci. Największym internetowym agregatem filmów jest YouTube, platforma powiązana z Google, a więc ściśle wpływająca na SEO. Pozycjonowanie pozycjonowaniu nierówne – jak zatem przebić się z contentem video, by Google przestało być mu obojętne?

Więcej…

Strona 1 z 3

Szkolenia i warsztaty